Diabetolog online – umów się na teleporadę!
Obserwujesz u siebie niepokojące objawy, takie jak: senność, suchość w ustach czy gwałtowne spadki energii? Nie czekaj w kolejce i umów się na konsultację diabetologiczną online. To doskonały sposób, aby szybko otrzymać fachową poradę lub skierowanie na badania. Sprawdź, na czym polega konsultacja online z diabetologiem i jak się do niej przygotować.
Umów się na teleporadęWybierz termin i umów e-wizytę u diabetologa
Jeśli wystąpiły u Ciebie objawy, które mogą świadczyć o stanie przedcukrzycowym lub chorujesz na cukrzycę i potrzebujesz porady specjalisty, nie czekaj na odległy termin w przychodni, ale umów się na konsultację z diabetologiem online. Wybierz dogodną dla Ciebie datę i godzinę wizyty, a jeden z naszych lekarzy oddzwoni w wybranym przez Ciebie terminie.
W czym może pomóc diabetolog online? Konsultacje z możliwością uzyskania e-recepty
Lekarz diabetolog to specjalista, który zajmuje się diagnozowaniem, profilaktyką oraz leczeniem choroby cywilizacyjnej, jaką jest cukrzyca. Pod jego stałą kontrolą powinni być pacjenci, u których zdiagnozowano problemy takie jak:
cukrzyca typu 1 (zwana też młodzieńczą lub wrodzoną);
cukrzyca typu 2 (choroba, która jest skutkiem ubocznym niezdrowego trybu życia);
cukrzyca typu 3 (zwana też wtórną; jest następstwem różnych schorzeń);
cukrzyca ciążowa (występuje u przyszłych mam i może mieć poważne konsekwencje dla zdrowia kobiety i dziecka);
powikłania cukrzycy (np. nefropatia cukrzycowa lub zespół stopy cukrzycowej).
Z diabetologiem warto skonsultować się także w przypadku wystąpienia niepokojących objawów, do których należą: nieprawidłowy poziom glukozy we krwi na czczo, suchość w ustach, częste oddawanie moczu, przewlekłe zmęczenie i senność, nagłe spadki energii, pogorszenie wzroku, utrata wagi. Na tej podstawie diabetolog może zlecić szczegółowe badania, postawić diagnozę i ustalić leczenie, w którym – obok odpowiednio dobranych leków – ważną rolę odgrywa dieta.
Wizyta online u diabetologa – jak to działa?
Po umówieniu się na telekonsultację do jednego z naszych diabetologów upewnij się, że masz pod ręką wszystkie dokumenty, które chcesz mu przedstawić – wyniki aktualnych badań, dzienniczek cukrzyka (jeśli go prowadzisz), zalecenia z poprzednich wizyt lekarskich.
Do e-wizyty warto także przygotować i zapisać:
numer PESEL – będzie on konieczny w razie potrzeby wystawienia e-recepty lub e-zwolnienia
listę leków, które przyjmujesz na stałe wraz z dawkowaniem
datę wystąpienia pierwszych objawów, które Cię zaniepokoiły
objawy towarzyszące, np. ból, osłabienie organizmu, senność, problemy ze skórą czy brak apetytu (jeśli je odczuwasz)
okoliczności ewentualnego nasilania się lub ustępowania objawów, np. jeśli masz problem z utrzymaniem prawidłowego poziomu cukru, kiedy cukier jest zbyt wysoki? Czy wiąże się to z porą dnia, stresem, inną chorobą
przypomnij sobie, czy wśród Twoich najbliższych zdarzały się podobne problemy lub występują metaboliczne choroby przewlekłe
Wybierz termin i godzinę, które Ci odpowiadają.
Zarejestruj się i opłać konsultację.
Zaczekaj, aż lekarz zadzwoni do Ciebie o umówionej porze.
Otrzymasz diagnozę i dalsze zalecenia.
Dlaczego warto skorzystać z wizyty online?
Masz symptomy, które mogą wskazywać na stan przedcukrzycowy? A może chorujesz na cukrzycę, ale ciężko Ci zapanować nad poziomem cukru we krwi lub odczuwasz objawy, które mogą wskazywać na powikłania? Nie musisz czekać na odległy termin w państwowej placówce lub na wizytę u obleganego specjalisty w prywatnej przychodni. Konsultacja diabetologiczna online może odbyć się jeszcze tego samego dnia, nawet w ciągu godziny od momentu rezerwacji. Dzięki temu masz szansę na znacznie szybszą diagnostykę i rozpoczęcie leczenia.
Porada u diabetologa online umożliwi Ci również otrzymanie e-recepty (np. na insulinę), skierowania na badania lub e-zwolnienia, jeśli lekarz uzna, że Twój stan tego wymaga.
Zalety telemedycyny
Unikasz kolejek i dojazdów
Konsultujesz się z lekarzem nawet w ciągu godziny
Masz dostęp do specjalistów bez skierowań
Cena e-wizyty już od 79 zł
Dowiedz się, co piszą nasi Klienci o wizytach online
Często zadawane pytania
Jakie choroby mogę skonsultować u diabetologa?
Do diabetologa online możesz zwrócić się z chorobami, takimi jak: cukrzyca typu 1, 2, cukrzyca ciążowa lub powikłania cukrzycy (np. nefropatia cukrzycowa, czyli choroba nerek spowodowana nieprawidłową glikemią).
Czy diabetolog online może wystawić e-receptę lub e-zwolnienie?
Podczas wizyty online diabetolog może wystawić e-receptę. Tuż po konsultacji otrzymasz SMS-em 4-cyfrowy kod, który wraz z numerem PESEL należy podać w aptece. Jeśli dolegliwości związane z cukrzycą znacznie utrudniają wykonywanie pracy zawodowej, lekarz może wystawić e-zwolnienie.
Jakie badania zleca diabetolog?
Diabetolog najczęściej zleca podstawową morfologię krwi, aby ocenić ogólny stan zdrowia pacjenta. Oprócz tego kieruje na: badania poziomu glukozy we krwi na czczo, test doustnego obciążenia glukozą OGTT, a także badanie stężenia peptydu C.
Czy diabetolog udziela porad w weekendy?
Poradę diabetologa online otrzymasz także w weekendy i dni świąteczne.
Jak zapłacić za e-wizytę u diabetologa?
Konsultację diabetologiczną online opłacisz z góry za pomocą bezpiecznej transakcji online. Możesz dokonać szybkiego przelewu internetowego DotPay lub zapłacić BLIKIEM.
Jak przebiega konsultacja z diabetologiem online?
Diabetolog online dzwoni do Ciebie na podany w formularzu rejestracyjnym numer telefonu. Podczas wizyty lekarz przeprowadzi szczegółowy wywiad na temat aktualnego stanu zdrowia, niepokojących objawów, wyników ostatnich badań, dotychczasowego leczenia oraz przyjmowanych leków. Udzieli porady dotyczącej dalszego przebiegu leczenia, w razie potrzeby skieruje na dodatkowe badania, wypisze e-receptę lub e-zwolnienie.
Jak przygotować się do telekonsultacji z diabetologiem?
Przed wizytą online zanotuj wszystkie pytania, jakie chcesz zadać lekarzowi. Pamiętaj, aby jak najbardziej szczegółowo opisać niepokojące objawy i poinformować lekarza o lekach przyjmowanych na stałe. Przydatne będą takie dane, jak wynik ostatniego badania glukozy na czczo czy aktualna masa ciała. Miej też pod ręką NIP swojego pracodawcy – przyda się podczas wystawiania e-zwolnienia.