Polecane
Prowadź higieniczny tryb życia
Zadbaj o swój wypoczynek. Śpij od 6 do 8 godzin na dobę. Postaraj się nie zarywać nocy. Podstawą pięknego wyglądu jest dobry sen. Stwórz sobie komfortowe warunki do spania. Miej zawsze wywietrzony pokój i świeżą pościel, a przed samym snem nie patrz w świecące ekrany. Lepiej zamiast tego poczytaj książkę, by się wyciszyć. Dobierz sobie odpowiednią poduszkę, tak by można było na niej dobrze wypocząć.
Dbaj o odpowiednie nawodnienie organizmu. Jeśli nie pijesz odpowiedniej ilości płynów w ciągu doby, Twój organizm reaguje stresem i zaczyna gromadzić ją w tkance podskórnej. Powstają wtedy m.in. worki pod oczami. Dobrze nawodnione ciało odwdzięczy Ci się pięknym wyglądem.
Ogranicz picie alkoholu, a jeśli już zdarza Ci się go spożywać, to nie przesadzaj z jego ilością. Alkohol powoduje odwodnienie organizmu, a to nie służy Twojej skórze i całemu organizmowi.
Jeśli palisz papierosy, to postaraj się zrezygnować z tego nałogu albo ogranicz chociaż liczbę wypalanych dziennie papierosów. U nałogowych palaczy występuje większe ryzyko powstawania worków pod oczami.
Zadbaj o dobrą, zbilansowaną dietą. Śmieciowe jedzenie nie służy ładnej cerze. Nie nadużywaj soli. Powoduje ona zatrzymanie wody w organizmie, które może powodować opuchliznę pod oczami.
Jeżeli zmagasz się z alergią, zadbaj o przyjmowanie odpowiednich leków. Zmniejszą one objawy alergii: łzawienie oczu, katar sienny i opuchliznę pod oczami.
Pamiętaj także o dokładnym demakijażu oczu. Resztki kosmetyków, które pozostaną na skórze, mogą działać drażniąco na powieki i powodować ich opuchliznę.
Czy są domowe sposoby na worki pod oczami?
Istnieje kilka sprawdzonych i szybkich domowych sposobów na worki pod oczami. Pomogą Ci one pozbyć się tego nieestetycznego problemu i sprawią, że okolice oczu będą wyglądać młodziej.
Najprostszym sposobem na worki pod oczami jest schłodzenie w zamrażarce dwóch łyżeczek i zrobienie z nich okładu na powieki. Gdy łyżeczki zamrożą się, owiń je w ściereczkę i przyłóż do powiek na kilka minut. Owinięcie w warstwę materiału zapobiegnie odmrożeniu powiek, jakie mogłoby powstać przez kontakt ze zmrożonym metalem. Dzięki temu zabiegowi naczynia krwionośne wokół Twoich oczu ulegną obkurczeniu i obrzęk zmniejszy się. Podobnie zadziałają kostki lodu, które możesz zastosować zamiast łyżeczek. Jeśli worki pod oczami nie są jednorazową sytuacją i musisz walczyć z nimi częściej, zaopatrz się w specjalną żelową maskę, którą możesz kupić w aptece albo drogerii. Po schłodzeniu w zamrażarce zadziała tak jak wyżej wymienione łyżeczki i kostki lodu.
Dobrym sposobem na pozbycie się obrzęku i zmęczenia oczu jest zastosowanie okładów na oczy. Dobrze sprawdzi się tutaj czarna herbata, ziele świetlika, szałwia czy rumianek. W przestudzonym naparze z jednego z wymienionych ziół zamocz płatki kosmetyczne i połóż na powiekach. Po około 5–10 minutach poprawi się stan skóry pod oczami.
Zanim zastosujesz okłady ziołowe na oczy, sprawdź, czy nie masz uczulenia na zioła. Skonsultuj taki zabieg na oczy z okulistą. Nie stosuj okładów na oczy, jeśli jesteś w trakcie leczenia okulistycznego.
Jak zrobić masaż na worki pod oczami?
Masaż okolic oczu może pomóc Ci uporać się z problemem worków pod oczami. Aby nie podrażnić delikatnej skóry wokół oczu, będziesz potrzebować do tego celu kremu pod oczy. Nabierz go delikatnie na opuszki palców i rozprowadź wokół oczu kolistymi ruchami. Zacznij u nasady nosa i podążaj na zewnątrz oka, a następnie wróć do miejsca startu.
By zmniejszyć napięcie skóry wokół oczu, naciśnij kilka razy opuszkami palców punkt u nasady nosa po obu jego stronach. Następnie opuszkami palców delikatnie oklep mięśnie okrężne oka. Podążaj tą samą drogą, jak podczas nakładania kremu.
W kolejnym kroku rozciągaj delikatnie skórę, zacznij u nasady nosa i posuwistymi ruchami w górę łuku brwiowego napinaj skórę. Zrób przystanek w kącikach oczu. Rozciągaj wygładzającym ruchem skórę w kierunku Twoich uszu. Ten ruch ma na celu zapobieganie powstawaniu kurzych łapek. Następnie wklep krem pod oczami – w kierunku od zewnętrznego kącika oka, do wewnętrznego. Ostatnim krokiem jest uciskanie skóry pod oczami palcami środkowymi tą samą drogą, co podczas wklepywania kremu, tylko dużo wolniej.
- Jak wykonać prawidłowo masaż na worki pod oczami? <a href="https://www.youtube.com/watch?v=iizfpfcmlkw">https://www.youtube.com/watch?v=iizfpfcmlkw</a> dostęp 28.07.2021 r.
- J. Buchowicz, Ekspert Anty Aging, Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych, 2009.
Powyższy materiał ma wyłącznie charakter edukacyjno-informacyjny, nie jest poradą lekarską i nie zastępuje konsultacji z lekarzem. Przed zastosowaniem się do wskazówek lub informacji o charakterze specjalistycznym zawartych w Welbi należy skonsultować ich treść z lekarzem. Welbi dokłada najwyższych starań, aby treść publikowanych materiałów był najlepszej jakości, ale nie ponosi odpowiedzialności za ich zastosowanie bez konsultacji z lekarzem.