Kardiolog online – umów się na konsultację!
Kardiolog online nawet w ciągu godziny! Umów się na e-konsultację kardiologiczną. Uzyskaj profesjonalną poradę lekarską bez kolejek i dojazdów. W trakcie konsultacji, jeśli okaże się to konieczne, otrzymasz poradę, skierowanie, e-receptę, a także elektroniczne zwolnienie lekarskie. Wybierz dogodny termin i umów się na e-wizytę!
Umów się na teleporadęWybierz termin i umów e-wizytę u kardiologa
Rezerwacja wizyty u kardiologa online jest prosta i zajmie Ci kilka chwil.
Wybierz dzień oraz godzinę e-wizyty.
Wypełnij formularz z niezbędnymi danymi i informacjami.
Potwierdź i opłać teleporadę.
O umówionej godzinie, zaczekaj aż lekarz do Ciebie zadzwoni.
W czym może pomóc kardiolog online? Konsultacje z możliwością uzyskania e-recepty i e-zwolnienia
Lekarz kardiolog specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu chorób układu krążenia. Jego pacjentami są osoby z wadami serca, po zawale mięśnia sercowego oraz chorujący przewlekle. Kardiolodzy wykonują lub zlecają takie badania, jak: EKG, echo serca, koronarografia, scyntygrafia czy holter EKG.
Wśród schorzeń, które leczy lekarz kardiolog, są m.in.:
zapalenie mięśnia sercowego,
kołatanie serce,
nierównomierne bicie serca,
miażdżyca,
skoki ciśnienia,
ucisk w klatce piersiowej,
niewydolność serca,
nadciśnienie i arytmia,
niedomykalność zastawek,
opuchlizna kończyn, obrzęki.
Jeśli wśród objawów pojawiają się zawroty lub silne bóle głowy, omdlenia, uczucie ucisku w klatce piersiowej, kołatanie serca lub obrzęki kończyn dolnych, warto niezwłocznie umówić się na konsultację kardiologiczną. Kardiolog online może wystawić e-receptę, a także e-zwolnienie dorosłym i dzieciom.
Wizyta online u kardiologa – jak to działa?
Aby wizyta kardiologiczna online przebiegła płynnie, przygotuj dokumentację medyczną, zawierającą na przykład wypis ze szpitala i opis przebytych zabiegów medycznych.
Do e-wizyty warto także przygotować i zapisać:
numer PESEL – będzie on konieczny w razie potrzeby wystawienia e-recepty lub e-zwolnienia
listę leków, które przyjmujesz na stałe wraz z dawkowaniem
datę wystąpienia pierwszych objawów (może być również przybliżona)
objawy towarzyszące, np. ból, swędzenie, ale też osłabienie organizmu, senność czy brak apetytu (jeśli je odczuwasz)
okoliczności ewentualnego nasilania się lub ustępowania objawów, np. czy wraz z bólem w klatce piersiowej odczuwasz duszności, kiedy serce bije nierównomiernie – w czasie wysiłku?
przypomnij sobie, czy wśród Twoich najbliższych zdarzały się podobne problemy lub występują choroby o podłożu kardiologicznym, np. miażdżyca, arytmia, a może ktoś z Twoich bliskich zmierzył się z zawałem serca mięśniowego?
Wybierz termin i godzinę, które Ci odpowiadają.
Zarejestruj się i opłać konsultację.
Zaczekaj, aż lekarz zadzwoni do Ciebie o umówionej porze.
Otrzymasz diagnozę i dalsze zalecenia.
Dlaczego warto skorzystać z wizyty online? Poznaj 5 powodów
1. Wygoda
Nie musisz przemieszczać się z miejsca zamieszkania do placówki medycznej. Szczególnie, jeśli do lekarza wybierasz się wyłącznie po receptę, skierowanie lub chcesz z nim omówić wyniki badań, docenisz tę formę kontaktu.
2. Oszczędność czasu
Telewizytę odbędziesz w domowym zaciszu i umówisz ją w kilka minut – bez kolejek i dojazdów.
3. Bezpieczeństwo
Jeśli nie chcesz stać w kolejce z innymi chorymi, rozważ telewizytę. Unikniesz w ten sposób ryzyka zakażenia się zarazkami, których może być pełno w poczekalni.
4. E-wizyta jeszcze tego samego dnia
Możesz skontaktować się z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej przez całą dobę, a także w niedzielę i święta. A co najważniejsze – możesz połączyć się z lekarzem nawet w ciągu godziny!
5. Stały monitoring zdrowia
E-wizyty to komfortowy sposób, aby monitorować choroby przewlekłe, np. cukrzycę. Umożliwia uzyskanie szybkiej porady lub recepty online na leki przyjmowane na stałe. Pamiętaj tylko, aby przed wizytą przygotować dokumentację medyczną z historią twojej choroby.
Dlaczego warto skorzystać z wizyty online?
Unikasz kolejek i dojazdów
Konsultujesz się z lekarzem nawet w ciągu godziny
Masz dostęp do specjalistów bez skierowań
Cena e-wizyty już od 79 zł
Dowiedz się, co piszą nasi Klienci o wizytach online
Często zadawane pytania
Jakie choroby leczy kardiolog? Co mogę omówić w trakcie konsultacji?
Lekarz kardiolog specjalizuje się w chorobach układu krążenia, a więc w profilaktyce, diagnozie i leczeniu układu sercowo-naczyniowego. Kardiolog opiekuje się najczęściej pacjentami chorymi na nadciśnienie tętnicze, niewydolność mięśnia sercowego, zaburzenia rytmu serca.
Czy kardiolog online może wystawić receptę lub zwolnienie lekarskie?
Tak. Kardiolog może wystawić e-receptę, a także e-zwolnienie, zwane potocznie L4, zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Lekarz musi jednak uznać wystawienie dokumentu za zasadne. Zwolnienia elektroniczne są automatycznie wysyłanie do ZUS-u i pracodawcy. Wystawiona recepta elektroniczna widoczna jest natomiast w IKP, czyli w Internetowym Koncie Pacjenta. Automat wysyła na prywatny telefon komórkowy pacjenta indywidualny 4-cyfrowy kod. Aby zrealizować receptę, należy udać się do apteki, podać kod oraz numer PESEL.
Jakie badania zleca kardiolog?
Kardiolog może zlecić lub wykonać takie badania, jak: EKG, echo serca, RTG klatki piersiowej, holter EKG lub ciśnieniowy, rezonans magnetyczny.
Co to jest konsultacja kardiologiczna?
Konsultację kardiologiczną przeprowadza lekarz kardiolog. Polega ona na wstępnej ocenie objawów i historii medycznej pacjenta. Kardiolog może także zlecić odpowiednie badania w celu dalszej diagnostyki. Regularne konsultacje pomogą wcześnie wykryć problemy układu krążenia.
Ile kosztuje wizyta u kardiologa online?
Cena konsultacji kardiologicznej online zaczyna się od 99 złotych. Jest to szybki i tańszy sposób kontaktu z lekarzem specjalistą od tradycyjnych wizyt. Wystarczy wybrać termin, lekarza, a następnie zarejestrować się i opłacić konsultację. Lekarz sam zadzwoni o ustalonej porze.
Jak mogę opłacić konsultację kardiologiczną online?
Wizytę kardiologiczną online można w łatwy i szybki sposób opłacić przelewem przez system płatności online lub poprzez Przelewy24 (przelew bankowy, BLIK).
Jak przygotować się do telekonsultacji z kardiologiem?
Należy mieć przy sobie aktualny dokument z numerem PESEL, przygotować listę dokładnych objawów oraz przyjmowanych leków, a także dokumentację medyczną oraz historię rodzinną. Warto znaleźć ciche miejsce, aby nic nie przeszkadzało w rozmowie.