Umów teleporadę
Welbi
TelemedycynaTeleporada u specjalisty 1 min.

Konsultacja online z ginekologiem – co można skonsultować w trakcie telewizyty?

Redakcja03.11.2021Aktualizacja: 07.10.2023

Teleporada u ginekologa online to praktyczne rozwiązanie dla każdej kobiety, która oczekuje szybkiej pomocy czy porady. To też świetne uzupełnienie standardowej opieki ginekologicznej, opartej na wizytach w gabinecie. Podczas konsultacji ginekologicznej online można zasięgnąć porady odnośnie badań i konieczności ich wykonania, skonsultować wyniki czy też przedłużyć receptę na środki antykoncepcyjne.


konsultacja-online-z-ginekologiem-co-mozna-skonsultowac-w-trakcie-telewizyty

Polecane

endokrynolog-online-jak-przebiega-teleporada
Telemedycyna
1 min.
Endokrynolog: jak przebiega konsultacja online i jak się do niej przygotować?
02.11.2021
diabetolog-co-leczy-kiedy-udac-sie-na-wizyte
Telemedycyna
1 min.
Diabetolog – co leczy, kiedy udać się na e-wizytę?
25.11.2021
lekarz-medycyny-podrozy-teleporada-przed-wyjazdem
Telemedycyna
1 min.
Lekarz medycyny podróży: z czym można się do niego zwrócić w ramach teleporady?
16.11.2021
telekonsultacja-z-geriatra-jak-przebiega
Telemedycyna
1 min.
Telekonsultacja z geriatrą: wygodna pomoc dla osób starszych
26.11.2021
Spis treści
  1. Zalety e-wizyty u ginekologa
  2. O co pyta ginekolog podczas konsultacji?
  3. Teleporada z ginekologiem – jak się przygotować?

Zalety e-wizyty u ginekologa

Na standardową wizytę często trzeba czekać kilka dni lub nawet kilka tygodni, także jeśli chcesz umówić się prywatnie. W przypadku e porady lekarskiej w serwisie Welbi możesz skontaktować się ze specjalistą nawet tego samego dnia. To więc dobra opcja w nagłych przypadkach. To również wygodny sposób na przedłużenie recepty na regularnie przyjmowane leki lub uzyskanie e zwolnienia lekarskiego.

O co pyta ginekolog podczas konsultacji?

Warto wiedzieć, o co pyta ginekolog na pierwszej wizycie, aby dobrze się do niej przygotować. Ginekolog online nie ma możliwości zbadania pacjentki, jednak przeprowadza z nią szczegółowy wywiad. Mogą paść pytania dotyczące problemów zdrowotnych, zwłaszcza natury intymnej, dolegliwości lub regularności cyklu miesiączkowego. W przypadku przyjmowania leków antykoncepcyjnych ginekolog może spytać o ewentualne skutki uboczne oraz reakcję organizmu na ich stosowanie.

O co pyta ginekolog na wizycie w czasie ciąży? Na pewno o samopoczucie, dolegliwości ciążowe, ciśnienie tętnicze i masę ciała. Mogą paść pytania o przebieg poprzednich ciąż i porodów. Pamiętaj jednak, że konsultacja ginekologiczna online nie zastąpi zwykłej wizyty, na której lekarz wykonuje USG i ocenia stan zdrowia dziecka, jednak stanowi świetne uzupełnienie tradycyjnej medycyny.

Teleporada z ginekologiem – jak się przygotować?

Teleporada z ginekologiem obejmuje szczegółowy wywiad, nie ma tutaj tradycyjnego badania. Dlatego bardzo ważne jest przygotowanie podstawowych informacji, które przydadzą się lekarzowi. Warto zanotować sobie dzień rozpoczęcia i zakończenia ostatniej miesiączki oraz samopoczucie w jej trakcie. Przygotuj też listę dolegliwości i problemów zdrowotnych oraz spis przyjmowanych leków wraz z dawkami. Należy spisać również pytania, które chcesz zadać lekarzowi, aby o niczym nie zapomnieć. Jeżeli chcesz skonsultować wyniki badań, warto mieć je przed sobą. Dobrym rozwiązaniem jest też załączenie ich w Panelu pacjenta, w zakładce „Moje wizyty”.

Warto pamiętać, że lekarz może zalecić tradycyjną wizytę w gabinecie. Postawienie diagnozy czasami jest możliwe wyłącznie po bezpośrednim, fizykalnym badaniu lub przeprowadzeniu dokładniejszych testów. W pozostałych sytuacjach telewizyty sprawdzą się tu znakomicie.

Powyższy materiał ma wyłącznie charakter edukacyjno-informacyjny, nie jest poradą lekarską i nie zastępuje konsultacji z lekarzem. Przed zastosowaniem się do wskazówek lub informacji o charakterze specjalistycznym zawartych w Welbi należy skonsultować ich treść z lekarzem. Welbi dokłada najwyższych starań, aby treść publikowanych materiałów był najlepszej jakości, ale nie ponosi odpowiedzialności za ich zastosowanie bez konsultacji z lekarzem.

Najchętniej czytane

skierowanie-na-badania-w-trakcie-teleporady
Telemedycyna
1 min.
Czy mogę uzyskać skierowanie na badania w trakcie teleporady?
03.12.2021
jakie-sa-stopnie-oparzen-ile-ich-jest-co-warto-wiedziec
Telemedycyna
1 min.
Jakie są stopnie oparzeń? Ile ich jest? Co warto wiedzieć?
30.07.2021
gdzie-leczyc-wypadanie-włosow-do-jakiego-specjalisty-sie-udac
Telemedycyna
1 min.
Gdzie leczyć wypadanie włosów – podpowiadamy, do jakiego specjalisty się udać
12.11.2021
ortopeda-kiedy-potrzebna-jest-teleporada
Telemedycyna
1 min.
Ortopeda: jak wygląda teleporada?
02.11.2021
Popularne w kategorii Telemedycyna
gesty-sluz-w-ciazy-co-oznacza
Zdrowie
1 min.
Gęsty śluz w ciąży. Kiedy się pojawia i na co wskazuje?
09.05.2022
Konsultacja lekarska online
Konsultacja lekarska online
Alergolog onlineChirurg onlineDermatolog onlineDiabetolog onlineEndokrynolog onlineGastrolog online
arrow-link
Zobacz więcej

Artykuły o zdrowiu

ul. Topiel 12, 00-342, Warszawa
Redakcja WelbiSara Łątkowska - redaktor naczelnyredakcja@welbi.pl

© 2024 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Regulamin serwisuPolityka prywatnościPolityka cookies

Social media

  • facebook logo
  • instagram logo

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.