account-icon
Obliczanie ubezpieczenia
Umów teleporadę
Welbi
FitnessRegeneracja i wellness 1 min.
Zweryfikowane przez eksperta

Efekty stosowania maseczki drożdżowej.

Agata Muchowska 28.10.2021Aktualizacja: 30.09.2022

Jeśli matka natura nie obdarzyła Cię bujną i zdrową fryzurą, możesz zadbać o nią samodzielnie. Maseczka drożdżowa na włosy to doskonały sposób na to, aby pobudzić ich wzrost, zagęścić je oraz nadać im blask. Dowiedz się, jak ją zrobić.


maseczka-drozdzowa-na-wlosy-efekty-i-zastosowanie
pexels.com

Polecane

oklad-na-oczy-z-rumianku-herbaty-jak-zrobic
Fitness
1 min.
Okład na oczy – z rumianku, herbaty. Jak zrobić?
24.01.2022
masaz-na-worki-pod-oczami-jak-go-wykonac
Fitness
1 min.
Masaż na worki pod oczami - jak go wykonać?
21.01.2022
smalec-gesi-na-zmarszczki-jak-dziala-na-twarz
Fitness
1 min.
Smalec gęsi na zmarszczki - jak działa na twarz?
24.01.2022
kozieradka-na-zmarszczki-jakie-daje-efekty
Fitness
1 min.
Kozieradka na zmarszczki - jakie daje efekty?
24.01.2022
Spis treści
  1. Wpływ drożdży na włosy
  2. Jak zrobić domową maseczkę drożdżową na włosy?
  3. Dla kogo drożdżowa maseczka na włosy?
  4. Dlaczego warto korzystać z drożdżowej maseczki?

Wpływ drożdży na włosy

Pozytywny wpływ drożdży na organizm człowieka znany jest od wieków. Drożdże zawierają mnóstwo składników aktywnych, dzięki czemu mają dobroczynny wpływ na włosy i skórę. W drożdżach znajdziesz:

  • witaminy z grupy B,

  • biotynę,

  • składniki mineralne, takie jak: magnez, żelazo, cynk, selen i miedź.

Drożdże można stosować na wiele sposobów. Regularne picie napojów drożdżowych zapobiega wypadaniu włosów, pobudza ich wzrost i sprawia, że czupryna jest bujna i zdrowa. Ma także doskonały wpływ na kondycję skóry. Nie każdy jednak lubi smak drożdży. Jeśli jesteś jedną z tych osób, sięgnij po maseczkę drożdżową na włosy. Przygotujesz ją samodzielnie w domowym zaciszu. Wystarczą do tego drożdże spożywcze i dowolnie dobrane dodatki, np. olej rycynowy lub siemię lniane. Taką drożdżową kurację możesz stosować nawet kilka razy w tygodniu. Pamiętaj tylko, że każdy produkt, także drożdże, może uczulać. Przed nałożeniem maseczki sprawdź, czy nie masz alergii na substancje zawarte w drożdżach.

Jak zrobić domową maseczkę drożdżową na włosy?

Drożdżową maseczkę na włosy możesz zrobić samodzielnie w domowym zaciszu. Jej bazą będą oczywiście drożdże, ponieważ to one zawierają składniki mające dobroczynny wpływ na Twoje włosy. Doskonałym uzupełnieniem maseczki będzie mleko, oliwa, miód lub siemię lniane. Proteiny zawarte w mleku regenerują i wzmacniają kosmyki, siemię lniane wygładza, a oliwa dodaje blasku. Wystarczy dowolnie łączyć te składniki i nakładać na włosy i skórę głowy. Taką miksturę trzymaj kilka minut na głowie, po czym dokładnie spłucz.

Drożdżowa maseczka znana i doceniana jest przede wszystkim jako pomoc w walce słabymi, wypadającymi i przetłuszczającymi się włosami. To jednak nie wszystkie jej możliwości. Z pomocą maseczki drożdżowej wykonasz profesjonalne nawilżanie włosów w domu. Jej właściwości tonizujące pomogą dokładnie oczyścić włosy i skórę głowy, przywracając jej naturalne pH. Zawarty w drożdżach selen sprawdzi się natomiast w przypadku problemów z łupieżem.

Dla kogo drożdżowa maseczka na włosy?

Wypadanie włosów, suche i zniszczone końcówki, przetłuszczona skóra głowy, łupież – to tylko niektóre problemy, z którymi możesz borykać się na co dzień. Terapia farmakologiczna nie zawsze przynosi oczekiwane efekty, a specjalistyczne produkty kosmetyczne bywają drogie. Jeśli chcesz zadbać o kondycję swoich włosów, rozejrzyj się dookoła. Remedium na swoje problemy znajdziesz w kuchni. Najpopularniejszym sprzymierzeńcem włosów są drożdże.

Drożdżowa maseczka polecana jest do każdego typu włosów. Dzięki zawartości biotyny pomoże na przetłuszczającą się skórę głowy. Biotyna poprawi także sprężystość włosów i nawilży je. Chrom, fosfor i żelazo zadbają natomiast o prawidłową kondycję Twoich włosów. Zaletą drożdżowej maseczki jest to, że może z niej korzystać każdy, niezależnie od płci i wieku. Zrobiona samodzielnie w domu nie zawiera sztucznych barwników, konserwantów i substancji zapachowych. Jest także tania. Drożdże na pewno znajdziesz w swojej kuchni. Wystarczy zalać je wodą, dodać ulubione składniki i gotowe. Po kilku tygodniach stosowania takiej mikstury zauważysz poprawę kondycji włosów, i to bez wizyty u fryzjera.

Innym sposobem na gęste i zdrowe włosy jest maseczka z żółtka. Jajka mają zbawienny wpływ na Twoje kosmyki. To zdrowa i niedroga alternatywa dla produktów drogeryjnych. Jajka zawierają lecytynę oraz siarkę, która ma właściwości oczyszczające. Są także bogate w białko, które jest podstawowym budulcem włosa. Maseczka z żółtka odbudowuje zniszczone struktury włosów, wypełnia ubytki, dzięki czemu włosy są gładkie, miękkie w dotyku i doskonale odżywione. Żółtko można stosować na włosy samodzielnie albo mieszać z ulubionym szamponem lub odżywką.

Dlaczego warto korzystać z drożdżowej maseczki?

Bujna i zdrowa fryzura to marzenie wielu osób. Miękkie, puszyste i błyszczące włosy dodają pewności i świadczą o dobrej kondycji całego organizmu. Dzięki domowej maseczce drożdżowej możesz uzyskać efekt jak po wizycie u fryzjera, nie wydając na to majątku.

Domowa pielęgnacja włosów zyskuje coraz więcej zwolenniczek. Wiedza na jej temat przekazywana jest z pokolenia na pokolenie. W dobie wszechobecnej chemii szukamy kosmetyków naturalnych, najlepiej z domowego ogródka. Wracamy do pielęgnacyjnych sposobów naszych babć. Warto więc wiedzieć, jakich produktów używać, aby cieszyć się zdrową cerą i włosami.

Źródła
  1. M. Tyszko, Pielęgnacja naturalna, wyd. Natuli 2014 r.
  2. Praca zbiorowa, Domowe kosmetyki na skórę i włosy zrób je sam. 137 przepisów na naturalne i dostosowane do twojego ciała środki pielęgnacyjne, wyd. Vital 2020 r.
  3. Z. Przybylak, M. Przybylak-Zdanowicz, Skóra, włosy, cera. Naturalne kuracje i domowe kosmetyki, Wydawnictwo Duszpasterstwa Rolników.
Author Agata Muchowska picture

Powyższy materiał ma wyłącznie charakter edukacyjno-informacyjny, nie jest poradą lekarską i nie zastępuje konsultacji z lekarzem. Przed zastosowaniem się do wskazówek lub informacji o charakterze specjalistycznym zawartych w Welbi należy skonsultować ich treść z lekarzem. Welbi dokłada najwyższych starań, aby treść publikowanych materiałów był najlepszej jakości, ale nie ponosi odpowiedzialności za ich zastosowanie bez konsultacji z lekarzem.

Najchętniej czytane

jak-korzystac-z-sauny-jak-czesto-i-na-ile-minut
Fitness
1 min.
Jak korzystać z sauny? Jak często i na ile minut?
30.07.2021
jakie-sa-najlepsze-cwiczenia-na-gorne-partie-ciala
Fitness
1 min.
Jakie są najlepsze ćwiczenia na górne partie ciała?
30.07.2021
rozgrzewka-dla-dzieci-jak-powinna-wygladac
Fitness
2 min.
Rozgrzewka dla dzieci - jak powinna wyglądać?
30.07.2021
sauna-japonska-ganbanyoku-co-warto-o-niej-wiedziec
Fitness
1 min.
Sauna japońska ganbanyoku - co warto o niej wiedzieć?
30.07.2021
Popularne w kategorii Fitness
maseczka-z-aspiryny-jakie-daje-efekty-jak-ja-zrobic
Fitness
1 min.
Maseczka z aspiryny - jakie daje efekty? Jak ją zrobić?
28.10.2021
Prywatne ubezpieczenie zdrowotne
Prywatne ubezpieczenie zdrowotne
Pakiety medyczne
Konsultacja lekarska online
Alergolog onlineChirurg onlineDermatolog onlineDiabetolog onlineEndokrynolog onlineGastrolog online
arrow-link
Zobacz więcej

Kim jesteśmy

Artykuły o zdrowiu

ul. Topiel 12, 00-342, Warszawa
Redakcja WelbiSara Łątkowska - redaktor naczelnyredakcja@welbi.pl

© 2024 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Regulamin serwisuPolityka prywatnościPolityka cookies

Social media

  • facebook logo
  • instagram logo

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.