account-icon
Obliczanie ubezpieczenia
Umów teleporadę
Welbi
TelemedycynaPorady 1 min.

Moje dziecko źle się czuje. Czy warto skorzystać z telewizyty?

Redakcja03.11.2021Aktualizacja: 20.01.2023

Choroba dziecka to zawsze powód do zmartwień. Na pewno chcesz jak najszybciej skontaktować się z lekarzem, jednak nie zawsze jest to możliwe. Zastanawiasz się też, czy uda ci się uzyskać zwolnienie z pracy, aby pójść z chorym dzieckiem do przychodni. A może wystarczy teleporada? Czy z chorym dzieckiem możesz zgłosić się na telewizytę? Sprawdźmy.


moje-dziecko-zle-sie-czuje-czy-warto-skorzystac-z-teleporady
pexels.com

Polecane

przewlekle-zmeczenie-kiedy-skonsultowac-sie-z-lekarzem
Telemedycyna
1 min.
Przewlekłe zmęczenie – kiedy skonsultować się z lekarzem?
18.11.2021
skierowanie-na-badania-w-trakcie-teleporady
Telemedycyna
1 min.
Czy mogę uzyskać skierowanie na badania w trakcie teleporady?
03.12.2021
jakie-sa-stopnie-oparzen-ile-ich-jest-co-warto-wiedziec
Telemedycyna
1 min.
Jakie są stopnie oparzeń? Ile ich jest? Co warto wiedzieć?
30.07.2021
gdzie-leczyc-wypadanie-włosow-do-jakiego-specjalisty-sie-udac
Telemedycyna
1 min.
Gdzie leczyć wypadanie włosów – podpowiadamy, do jakiego specjalisty się udać
12.11.2021
Spis treści
  1. „Mamo, źle się czuję” – co robić?
  2. Chore dziecko w domu – kiedy wystarczy telewizyta?
  3. Chore dziecko a zwolnienie lekarskie
  4. Choroba dziecka a praca. Czy w trakcie telewizyty dostanę L4 na chore dziecko?

„Mamo, źle się czuję” – co robić?

Chore dziecko nie chce jeść i pić, ma podwyższoną temperaturę, katar, kaszel, ból gardła lub inne dolegliwości? Jeśli Twoje dziecko źle się czuje, nie czekaj na rozwój choroby. Co robić w takiej sytuacji? Możesz skorzystać z teleporady.

Na e-porady lekarskie możesz umówić się prosto i szybko – korzystając z platformy Welbi. Telemedycyna jest dostępna dla każdego, a konsultację online odbędziesz z dzieckiem bez wychodzenia z domu. Co ważne, unikniesz kolejek i dalekich terminów. Czas oczekiwania to nawet 15 minut, a lekarze są dostępni nawet w weekendy i święta. Pediatra online będzie tak samo pomocny jak lekarz w gabinecie, jeśli dokładnie opiszesz mu wszystkie niepokojące objawy.

Chore dziecko w domu – kiedy wystarczy telewizyta?

„Mam chore dziecko” – ta myśl potrafi zakłócić spokój każdego rodzica. Czy jednak wiesz, że zdecydowaną większość problemów zdrowotnych poruszanych w gabinecie lekarskim możesz rozwiązać zdalnie? Dzięki teleporadzie wstępnie zweryfikujesz, czy konieczna jest wizyta stacjonarna. Dzięki Welbi możesz porozmawiać z lekarzem rodzinnym lub pediatrą. Ponadto masz do dyspozycji lekarzy o różnych specjalizacjach – m.in. alergologa, laryngologa i dermatologa.

Konsultacja online wystarczy również wtedy, gdy należy przeprowadzić kontrolę leczenia, wypisać kolejną receptę lub skierować na badania. Jeśli nie występują dodatkowe alarmujące objawy, dziecko – chore i zmęczone dolegliwościami – może pozostać w domu. A nawet powinno.

Sytuacja wygląda nieco inaczej, jeśli Twoje dziecko nie ukończyło jeszcze 2. roku życia. Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 8 października 2020 roku określa, że lekarze mają obowiązek przyjęcia tak małego dziecka w gabinecie lekarskim. W takim przypadku telewizyta może nie być wystarczająca – umów się na stacjonarne badanie.

Chore dziecko a zwolnienie lekarskie

Dlaczego chore dziecko powinno zostać w domu? Ze względu na bezpieczeństwo i komfort wszystkich. Niekiedy chorobie dziecka towarzyszą biegunki i wymioty, różnego rodzaju bóle lub wysypki zakaźne. Zaoszczędź dziecku cierpienia i uchroń jego rówieśników przed zarażeniem. Dzięki zwolnieniu lekarskiemu zyskasz pewność, że Twoje chore dziecko przejdzie niedyspozycję w komfortowych warunkach. Lekarz przeprowadzający teleporadę ustali, jak długo uczeń powinien pozostać w domu.

Źródło filmu: youtube.com

Choroba dziecka a praca. Czy w trakcie telewizyty dostanę L4 na chore dziecko?

Chore dziecko a praca: to zagadnienie interesuje wszystkich rodziców. Czy konsultacja online zapewni Ci uzyskanie odpowiedniego dokumentu dla pracodawcy? Tak, masz możliwość uzyskania zwolnienia na chore dziecko – podobnie jak podczas osobistego spotkania z lekarzem.

Po ocenie stanu zdrowia małego pacjenta specjalista może wypisać Ci e-zwolnienie lekarskie na chore dziecko. Ile dni opieki na chore dziecko możesz uzyskać w naszym kraju? Każdy pracownik wychowujący co najmniej jedno dziecko do 14. roku życia ma prawo do skorzystania z płatnego zwolnienia z pracy w wymiarze 60 dni w roku.

Zdarza się, że stan chorego dziecka gwałtownie się zmienia – nawet niewielka infekcja może przerodzić się w poważniejszą chorobę. Zachowaj spokój, jednak jeśli objawy staną się alarmujące czy wręcz zagrażające życiu, nie wahaj się i wezwij pogotowie ratunkowe.

Powyższy materiał ma wyłącznie charakter edukacyjno-informacyjny, nie jest poradą lekarską i nie zastępuje konsultacji z lekarzem. Przed zastosowaniem się do wskazówek lub informacji o charakterze specjalistycznym zawartych w Welbi należy skonsultować ich treść z lekarzem. Welbi dokłada najwyższych starań, aby treść publikowanych materiałów był najlepszej jakości, ale nie ponosi odpowiedzialności za ich zastosowanie bez konsultacji z lekarzem.

Najchętniej czytane

skierowanie-na-badania-jak-je-dostac-ile-jest-wazne
Telemedycyna
1 min.
Skierowanie na badania – jak je dostać? Ile jest ważne?
12.11.2021
kiedy-udac-sie-do-pulmonologa-jakie-choroby-leczy-ten-specjalista
Telemedycyna
1 min.
Kiedy udać się do pulmonologa? Jakie choroby leczy ten specjalista?
31.08.2021
ortopeda-kiedy-potrzebna-jest-teleporada
Telemedycyna
1 min.
Ortopeda: jak wygląda teleporada?
02.11.2021
ortopeda-co-leczy-z-jakimi-objawami-udac-sie-na-wizyte
Telemedycyna
1 min.
Ortopeda – co leczy? Z jakimi objawami udać się na wizytę?
11.02.2022
Popularne w kategorii Telemedycyna
rozgrzewka-dla-dzieci-jak-powinna-wygladac
Fitness
2 min.
Rozgrzewka dla dzieci - jak powinna wyglądać?
30.07.2021
Prywatne ubezpieczenie zdrowotne
Prywatne ubezpieczenie zdrowotne
Pakiety medyczne
Konsultacja lekarska online
Alergolog onlineChirurg onlineDermatolog onlineDiabetolog onlineEndokrynolog onlineGastrolog online
arrow-link
Zobacz więcej

Kim jesteśmy

Artykuły o zdrowiu

ul. Topiel 12, 00-342, Warszawa
Redakcja WelbiSara Łątkowska - redaktor naczelnyredakcja@welbi.pl

© 2024 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Regulamin serwisuPolityka prywatnościPolityka cookies

Social media

  • facebook logo
  • instagram logo

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.