Jeśli w powtarzanych pomiarach Twoje ciśnienie tętnicze jest podwyższone, koniecznie zgłoś się do lekarza. Jego wysokie wartości mogą świadczyć o nadciśnieniu tętniczym i wymagają weryfikacji przez wykwalifikowany personel. Mimo iż często nie daje objawów, nadciśnienie jest groźną chorobą, która bywa przyczyną udaru mózgu czy zawału mięśnia sercowego. Sprawdź swoją wiedzę na temat nadciśnienia tętniczego i metod jego leczenia.
Co nie jest czynnikiem ryzyka wystąpienia nadciśnienia tętniczego?
Kiedy można rozpoznać nadciśnienie tętnicze?
Które z poniższych stwierdzeń odnoszących się do nadciśnienia tętniczego jest fałszywe?
Lekarz tej specjalizacji zajmuje się profilaktyką, diagnozowaniem i leczeniem nadciśnienia tętniczego. O jakiej specjalizacji mowa?
Jakie mogą być powikłania nadciśnienia tętniczego?
Jakie mogą być objawy nadciśnienia tętniczego?
Jeśli lekarz rozpozna u Ciebie nadciśnienie tętnicze, skieruje Cię na badania dodatkowe. Którego z badań nie zleci w pierwszej kolejności?
Co nie należy do niefarmakologicznych metod leczenia nadciśnienia tętniczego?
Które z poniższych grup leków są często stosowane u osób z nadciśnieniem tętniczym?
Leczenie nadciśnienia tętniczego trwa zwykle:
Brakuje jeszcze 10 odpowiedzi
Powyższy materiał ma wyłącznie charakter edukacyjno-informacyjny, nie jest poradą lekarską i nie zastępuje konsultacji z lekarzem. Przed zastosowaniem się do wskazówek lub informacji o charakterze specjalistycznym zawartych w Welbi należy skonsultować ich treść z lekarzem. Welbi dokłada najwyższych starań, aby treść publikowanych materiałów był najlepszej jakości, ale nie ponosi odpowiedzialności za ich zastosowanie bez konsultacji z lekarzem.