Jak olejek rycynowy działa na zmarszczki?
Olejek rycynowy na zmarszczki działa już po kilku zastosowaniach. Możesz dostać go niemal w każdej aptece w przystępnej cenie. To szczególnie dobry produkt, jeśli szukasz naturalnych kosmetyków. Dowiedz się, jak olejek rycynowy wpływa na cerę i do jakich zabiegów warto go wykorzystać!
Olej rycynowy na zmarszczki
Olejek rycynowy pozyskiwany jest z nasion rącznika pospolitego i znany z dobroczynnego działania m.in. na układ pokarmowy. Przede wszystkim wyróżniają go właściwości pielęgnacyjno-lecznicze, wpływające na zdrowie i wygląd skóry. Olej rycynowy możesz stosować na zmarszczki pod oczami, na czole, szyję czy dekolt. Sprawdzi się zarówno w kuracjach odmładzających, jak i w walce z niektórymi niedoskonałościami i problemami dermatologicznymi.
Omawiany olejek to naturalne i bogate źródło antyoksydantów i kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-9. Dzięki zawartym w nim substancjom aktywnym bierze udział w stymulowaniu produkcji kolagenu. To za jego sprawą skóra może odzyskać sprężystość, miękkość i gładkość. Właściwości kolagenu sprawiają, że zmarszczki są mniej widoczne, płytsze, a cera wydaje się równiejsza i bardziej jednolita pod względem koloru. Olejek chroni również skórę przed wolnymi rodnikami i innymi szkodliwymi czynnikami utleniającymi, które sprzyjają niszczeniu komórek skóry i powodują utratę jej wiotkości.Emulsję rycynową możesz stosować w profilaktyce przeciwzmarszczkowej. Już po kilku zabiegach poczujesz, że skóra jest głęboko nawilżona, świeża i pełna naturalnego blasku. Poza tym z pomocą olejku zredukujesz blizny różnego pochodzenia, a zwłaszcza potrądzikowe. Stosuj go również po zagojeniu się ran na ciele. Zawarte w nim dobroczynne związki chemiczne przyspieszają regenerację i zapobiegają powstawaniu nieestetycznych przebarwień i śladów. Olejek rycynowy polecany jest na zmarszczki oraz do pielęgnacji niektórych problemów skórnych również ze względu na niski współczynnik komendogenny, co oznacza, że nie powoduje zatykania porów i nie wzmaga powstawania wyprysków czy nadprodukcji sebum.
Jak stosować olejek rycynowy na zmarszczki?
Stosowanie olejku rycynowego jest łatwe i bezpieczne. Możesz aplikować go bezpośrednio na skórę. Wystarczy, że nasączysz nim gazik, przyłożysz do twarzy i wetrzesz delikatnie kolistymi ruchami w wybrane obszary. Pamiętaj, żeby zabiegi wykonywać na oczyszczonej i suchej skórze. Najlepszą porą na nakładanie olejku rycynowego jest noc. Emulsja ma wówczas szansę pozostać dłużej na powierzchni skóry, dlatego jej działanie będzie pełniejsze, a penetracja substancji aktywnych głębsza. Rano odśwież tylko twarz z resztek olejku, zanim nałożysz makijaż czy rozpoczniesz golenie zarostu. Olejek rycynowy pomoże Ci również wygładzić zmarszczki palacza. W tym celu rozlej kilka kropli na twarz i wmasuj je, a następnie wklep pozostałości opuszkami palców. Płynny surowiec możesz dodać do kosmetyków, których używasz na co dzień, takich jak mydło, żel do kąpieli czy balsam do ciała. Z jego użyciem wykonasz też przyjemne i regeneracyjne masaże twarzy, dekoltu i ramion.
Olejek na problemy skóry dojrzałej
Olejek rycynowy jest cennym produktem na fotostarzenie się skóry. Mimo że to nieuniknione zjawisko, które nasilają czynniki środowiskowe, takie jak dym tytoniowy, zanieczyszczone kurzem i spalinami powietrze oraz zły stan zdrowia i niewłaściwy styl życia, możesz spowolnić jego postęp i poprawić wygląd skóry. Olejek rycynowy w zabiegach urodowych warto stosować na różne sposoby. Poza bezpośrednią aplikacją spróbuj też domowych maseczek, peelingów i toników na jego bazie. Aby zrobić odmładzający okład, zmieszaj 1 łyżkę oleju, 2 łyżki płatków owsianych i 50 ml mleka. Zagotuj składniki, aby powstała gęsta papka. Poczekaj, aż masa ostygnie i dodaj 1 łyżkę miodu. Wymieszaj całość do jednolitej konsystencji i nałóż na twarz. Pozostaw na mniej więcej 30 minut. Następnie zmyj maseczkę letnią wodą.
Olejek rycynowy możesz stosować na włosy, paznokcie, brwi i rzęsy. Pozwoli on wygładzić rozdwojone końcówki, przyciemnić i zagęścić oprawę oczu oraz wzmocnić płytkę paznokcia i zmiękczyć skórki. Wystarczy, że 2-3 razy w tygodniu wetrzesz w dłonie kilka kropel olejku lub pomoczysz w nim opuszki palców, rozprowadzisz niewielką jego ilość na powiekach i brwiach oraz wetrzesz w skórę głowy na kilka minut przed umyciem włosów.
- S. Jurkowska, Surowce kosmetyczne, WSEiT, Poznań 2003.
- W.A. McGarey, Palma Christi. Olej, który leczy, Aquarius, Łódź 2014.
Powyższy materiał ma wyłącznie charakter edukacyjno-informacyjny, nie jest poradą lekarską i nie zastępuje konsultacji z lekarzem. Przed zastosowaniem się do wskazówek lub informacji o charakterze specjalistycznym zawartych w Welbi należy skonsultować ich treść z lekarzem. Welbi dokłada najwyższych starań, aby treść publikowanych materiałów był najlepszej jakości, ale nie ponosi odpowiedzialności za ich zastosowanie bez konsultacji z lekarzem.