Ile kosztuje powiększanie ust kwasem hialuronowym?
O pięknych, pełnych i gładkich ustach marzą niemal wszystkie kobiety. Niestety nie każda została nimi obdarzona przez matkę naturę. Na szczęście taki efekt możesz osiągnąć dzięki powiększeniu ust kwasem hialuronowym. Zobacz, na czym polega zabieg i ile kosztuje.
Powiększanie ust kwasem: kto może zdecydować się na zabieg?
Każdy z nas zapewne marzy, aby zachować młodość i piękno jak najdłużej. To, czego nie dała nam natura, może zapewnić medycyna estetyczna. Zabiegi mogą być bardziej inwazyjne, jak korekta nosa, lub mniej. Jednym z najpopularniejszych i bezpieczniejszych jest powiększanie ust kwasem hialuronowym.
Zabieg jest szybki i nie wymaga długotrwałej rekonwalescencji. Jeszcze tego samego dnia możesz wrócić do pracy. Polecany jest osobom, które nie tylko chcą powiększyć usta, ale także przywrócić im sprężystość, ujędrnić, wygładzić i wymodelować je.
Kwas hialuronowy to substancja, która naturalnie znajduje się w organizmie. Odpowiada m.in. za:
wiązanie wody,
tworzenie włókien kolagenowych,
ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi,
prawidłową sprawność stawów.
Z wiekiem jego ilość maleje, dlatego pojawiają się zmarszczki, skóra robi się wiotka, a usta tracą swój kształt. Aby temu zapobiec, można skorzystać z zabiegów z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Można nim wypełnić zmarszczki, wymodelować twarz oraz powiększyć usta.
Powiększanie ust kwasem hialuronowym jest bezpieczne, jednak nie każdy może z niego skorzystać. Przeciwwskazaniami do zabiegu są:
choroby autoimmunologiczne,
ciąża,
karmienie piersią,
stany zapalne skóry,
uczulenie na kwas hialuronowy,
skłonności do powstawania blizn.
O tym, czy pacjent kwalifikuje się do zabiegu, decyduje lekarz, który wcześniej zleci odpowiednie badania i przeprowadzi dokładny wywiad. Jeśli jesteś w ciąży, karmisz piersią lub masz stan zapalny ust, np. opryszczkę, zabieg będzie musiał odbyć się w późniejszym terminie.
Jak wygląda powiększanie ust kwasem hialuronowym i ile się utrzymuje?
Zabieg wypełniania ust kwasem hialuronowym jest poprzedzony wywiadem medycznym. Lekarz musi określić, czy nie ma przeciwwskazań, aby go wykonać. Sama procedura nie jest skomplikowana. Najpierw specjalista nakłada na usta środek znieczulający. Następnie wstrzykuje w wargi preparat zawierający kwas hialuronowy. Ma on konsystencję żelu, dzięki czemu dokładnie wypełnia bruzdy.
W kolejnym kroku specjalista za pomocą dłoni modeluje usta. Ilość wstrzykniętego kwasu hialuronowego zależy od efektu, jaki chcesz uzyskać. Cała procedura wraz z konsultacją lekarską trwa zazwyczaj ok. 45 min. Bezpośrednio po nim możesz wrócić do codziennych zajęć. Przez pierwsze godziny może utrzymywać się na ustach opuchlizna, która powinna zejść samoistnie. Jeśli wargi będą bolały lub piekły, a opuchlizna będzie się utrzymywała, to znaczy, że zabieg nie był przeprowadzony prawidłowo. Wówczas należy udać się do lekarza.
Przez kolejne 2–3 dni po zabiegu należy unikać:
alkoholu,
papierosów,
gorących napojów,
gwałtownych zmian temperatur,
wysiłku fizycznego,
pocałunków.
Ponadto dbaj o odpowiednie nawilżenie organizmu od wewnątrz, pij dużo wody, jedz warzywa i owoce. Dzięki temu usta będą jędrne i gładkie. Ważna jest także higiena miejsc, w których były nakłucia. Po każdym posiłku przemywaj usta letnią wodą. Ostateczny efekt zabiegu będzie widoczny po ok. 2 tygodniach. Zazwyczaj utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy.
Jeśli chcesz w nieinwazyjny sposób zadbać nie tylko o usta, ale także o twarz, możesz zastosować tzw. wampirzy lifting, czyli mezoterapię osoczem bogatopłytkowym pochodzącym z Twojej krwi. Dzięki niemu zrewitalizujesz skórę, szczególnie wokół oczu i ust.
Ile kosztuje powiększanie ust kwasem hialuronowym?
Koszt zabiegu różni się w zależności od gabinetu medycyny estetycznej, który wybierzesz. W tym wypadku nie należy kierować się ceną, a wszelkie promocje trzeba traktować ostrożnie. Pamiętaj, że chodzi tu o Twoje zdrowie i urodę, a niewłaściwie wykonany zabieg może Cię oszpecić, a nawet zagrozić Twojemu życiu.
Na cenę wypełniania ust kwasem hialuronowym wpływ ma także ilość preparatu, który zostanie wstrzyknięty. Koszt zabiegu waha się od 800 do nawet 2000 zł.
Powiększanie ust kwasem hialuronowym – o czym pamiętać
Jeśli planujesz zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym, przede wszystkim wybierz odpowiednią placówkę. Pamiętaj, że taką procedurę powinien przeprowadzać lekarz. W razie jakichkolwiek powikłań (np. uczulenia na produkt) będzie on w stanie udzielić Ci odpowiedniej pomocy. Przy wyborze gabinetu medycyny estetycznej kieruj się przede wszystkim opiniami innych pacjentów, obejrzyj zdjęcia z galerii przed i po zabiegach, sprawdź kompetencje lekarza, zobacz, na jakich produktach pracuje i przyjrzyj się ofercie placówki. Cena nie powinna być decydującym elementem. Liczy się przede wszystkim Twoje bezpieczeństwo i zamierzony efekt. Źle przeprowadzony zabieg może nieść za sobą powikłania w postaci m.in. martwicy skóry lub tkanki podskórnej, alergii, nieestetycznych grudek i nierówności, krwiaków i obrzęku.
Przed zabiegiem dowiedz się, jak on wygląda, ile trwa i kiedy wrócisz do normalnej aktywności. Po zabiegu natomiast pamiętaj o odpowiedniej pielęgnacji. Najważniejsze jest picie dużej ilości wody oraz spożywanie produktów bogatych w antyoksydanty. Znajdziesz je m.in. w aronii, borówkach amerykańskich, czarnej porzeczce i żurawinie. Pamiętaj, że kwas hialuronowy łączy wodę, więc aby zachował swoje właściwości, musisz jej dostarczać. Regularnie stosuj pomadki nawilżające przeznaczone do ust suchych i spierzchniętych. Wybieraj takie z filtrem UV. Jest to bardzo ważne, ponieważ od odpowiedniej pielęgnacji zależy, jak długo będziesz cieszyć się efektami zabiegu.
- K. Padlewska, Medycyna estetyczna i kosmetologia, PZWL Wydawnictwo Lekarskie, Warszawa 2020.
- K. Pawełczyk-Pala, Kwas hialuronowy w nowej odsłonie, Aktiv-Press, Warszawa 2007.
- W. Faruga-Lewicka, Kosmetologia w pigułce: kompendium, Edra Urban & Partner, Wrocław 2022.
- M. Noszczyk, Medycyna piękności, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2016.
Powyższy materiał ma wyłącznie charakter edukacyjno-informacyjny, nie jest poradą lekarską i nie zastępuje konsultacji z lekarzem. Przed zastosowaniem się do wskazówek lub informacji o charakterze specjalistycznym zawartych w Welbi należy skonsultować ich treść z lekarzem. Welbi dokłada najwyższych starań, aby treść publikowanych materiałów był najlepszej jakości, ale nie ponosi odpowiedzialności za ich zastosowanie bez konsultacji z lekarzem.