account-icon
Obliczanie ubezpieczenia
Umów teleporadę
Welbi
TelemedycynaTeleporada u specjalisty 1 min.

Urolog: jak może pomóc Ci online?

Redakcja03.11.2021Aktualizacja: 07.10.2023

W czasach ograniczonego dostępu do specjalistycznej opieki zdrowotnej pacjenci coraz częściej skorzystają z porad online. E-wizyta to dobry sposób, aby skonsultować z lekarzem swoje objawy. Jeśli istnieją ku temu przesłanki, otrzymasz też e-receptę oraz e-zwolnienie lekarskie. Teleporady udzielane są z zakresu różnych specjalizacji. Czy także urolog może pomóc Ci online? Przekonajmy się.


urolog-jak-moze-pomoc-ci-podczas-teleporady

Polecane

jakie-choroby-leczy-reumatolog-kiedy-skorzystac-z-e-wizyty
Telemedycyna
1 min.
Jakie choroby leczy reumatolog? Kiedy skorzystać z e-wizyty?
01.09.2021
lekarz-chorob-zakaznych-jak-moze-pomoc-ci-online
Telemedycyna
1 min.
Lekarz chorób zakaźnych: kiedy skorzystać z e-wizyty?
03.11.2021
czym-zajmuje-sie-pulmonolog-dziecięcy-jakie-leczy-choroby
Telemedycyna
1 min.
Czym zajmuje się pulmonolog dziecięcy? Jakie leczy choroby?
03.11.2021
laryngolog-jak-moze-pomoc-ci-podczas-teleporady
Telemedycyna
1 min.
Laryngolog: jak może pomóc ci podczas e-wizyty?
02.11.2021
Spis treści
  1. Lekarz urolog – czym się zajmuje i co leczy?
  2. Choroby i problemy urologiczne oraz ich objawy
  3. Urolog online – w czym może pomóc e-wizyta?
  4. Wizyta u urologa – czy trzeba mieć skierowanie, aby skorzystać z teleporady?

Lekarz urolog – czym się zajmuje i co leczy?

Zanim zajmiemy się kwestią czym dokładnie jest konsultacja lekarska online, rozwiejmy najpierw wątpliwości: czym zajmuje się urolog? Zakres pracy urologa to układ moczowy u kobiet, natomiast u mężczyzn – układ moczowo-płciowy. Konsultacja urologiczna może więc dotyczyć zarówno problemów związanych z oddawaniem moczu, jak i zmian występujących na narządach płciowych.

Choroby i problemy urologiczne oraz ich objawy

Podstawowe problemy urologiczne to ból podczas oddawania moczu, nasilone parcie na pęcherz oraz stany zapalne narządów płciowych. Problem może przerodzić się w poważniejsze choroby urologiczne, np. kamicę nerkową lub torbiele nerek. Umów się do urologa, jeśli nie trzymasz moczu lub jego wygląd jest inny niż zwykle. Objawem choroby może być swędzenie, pieczenie lub zaczerwienie okolic intymnych. Może też towarzyszyć Ci ból w dolnym odcinku pleców.

To jednak nie wszystkie dolegliwości, jakimi zajmuje się urologia. Choroby takie jak nowotwór prostaty czy jąder to również zadanie dla urologa. Jeśli jesteś mężczyzną, możesz zgłosić się do niego z zaburzeniami erekcji lub płodności.

W jakich sytuacjach warto porozmawiać z urologiem? Zawsze wtedy, kiedy zauważasz niecodzienne symptomy ze strony pęcherza, nerek i układu rozrodczego. Nawet jeśli jesteś kobietą i nie zapominasz o regularnych kontrolach u ginekologa, pamiętaj, że część problemów czasami wykracza poza jego kompetencje. Rozwiązaniem może być uroginekologia, która pomaga m.in. pacjentkom z obniżonymi narządami płciowymi.

Urolog online – w czym może pomóc e-wizyta?

Choć nie każda konsultacja urologiczna może odbyć się bez bezpośredniego spotkania, telewizyta okazuje się pomocna w rozwiązywaniu wielu problemów. Teleporada może zdać egzamin m.in. wtedy, kiedy chcesz skonsultować ze specjalistą swoje objawy lub obawy oraz ustalić dalsze działania (np. wykonanie badań laboratoryjnych). Sprawdza się także wtedy, gdy chcesz omówić wyniki badań poprosić specjalistę o przedłużenie recepty na przyjmowane leki lub o e-zwolnienie lekarskie. Urolog online może zaoszczędzić dużo twojego czasu i uchronić cię przed koniecznością udania się do przychodni.

Wizyta u urologa – czy trzeba mieć skierowanie, aby skorzystać z teleporady?

Czy do urologa trzeba mieć skierowanie? Jeśli korzystasz z opieki zdrowotnej NFZ, potrzebujesz skierowania do urologa od lekarza rodzinnego. Inaczej jest jednak w przypadku prywatnych wizyt – wówczas skierowanie nie jest konieczne. Jeżeli zależy Ci na czasie, skorzystaj z platformy Welbi. Możesz otrzymać specjalistyczną poradę bez wychodzenia z domu, bezpiecznie i wygodnie. Szybkie terminy i brak kolejek – to tylko niektóre plusy tego rodzaju rozwiązań.

Powyższy materiał ma wyłącznie charakter edukacyjno-informacyjny, nie jest poradą lekarską i nie zastępuje konsultacji z lekarzem. Przed zastosowaniem się do wskazówek lub informacji o charakterze specjalistycznym zawartych w Welbi należy skonsultować ich treść z lekarzem. Welbi dokłada najwyższych starań, aby treść publikowanych materiałów był najlepszej jakości, ale nie ponosi odpowiedzialności za ich zastosowanie bez konsultacji z lekarzem.

Najchętniej czytane

problemy-ze-stawami-do-jakiego-lekarza-sie-udac
Telemedycyna
1 min.
Problemy ze stawami – do jakiego lekarza się udać?
18.11.2021
przewlekle-zmeczenie-kiedy-skonsultowac-sie-z-lekarzem
Telemedycyna
1 min.
Przewlekłe zmęczenie – kiedy skonsultować się z lekarzem?
18.11.2021
ortopeda-kiedy-potrzebna-jest-teleporada
Telemedycyna
1 min.
Ortopeda: jak wygląda teleporada?
02.11.2021
kiedy-udac-sie-do-pulmonologa-jakie-choroby-leczy-ten-specjalista
Telemedycyna
1 min.
Kiedy udać się do pulmonologa? Jakie choroby leczy ten specjalista?
31.08.2021
Popularne w kategorii Telemedycyna
bol-plecow-przed-okresem-krzyza-kregoslupa
Seks
1 min.
Jak złagodzić ból pleców przed okresem?
03.06.2022
Prywatne ubezpieczenie zdrowotne
Prywatne ubezpieczenie zdrowotne
Pakiety medyczne
Konsultacja lekarska online
Alergolog onlineChirurg onlineDermatolog onlineDiabetolog onlineEndokrynolog onlineGastrolog online
arrow-link
Zobacz więcej

Kim jesteśmy

Artykuły o zdrowiu

ul. Topiel 12, 00-342, Warszawa
Redakcja WelbiSara Łątkowska - redaktor naczelnyredakcja@welbi.pl

© 2024 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Regulamin serwisuPolityka prywatnościPolityka cookies

Social media

  • facebook logo
  • instagram logo

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.